Zpříjemněte si relaxaci na zahradě pod moderní pergolou

Snídaně za zpěvu ptáků nebo večeře při západu slunce? Možná, že při představě právě takových momentů se rozhodnete pro to, aby i vaši zahradu zdobila stylová a praktická pergola. Oceníte ji nejen v letních měsících.

Pergola jako bezpečný přístav v dešti i horku

Pergoly jsou oblíbenou možností, jak si na své zahradě užít příjemné posezení takřka za každého počasí. Při dešti vás pergola ochrání před mokrem, v parném dni zase poskytne kousek stinného místa. Letní grilovačku s přáteli nebo rodinnou snídani si tak můžete užít i ve chvíli, kdy vám počasí zrovna nepřeje. Podobně vám pergola poslouží i ve chvíli, kdy jediné, co zrovna potřebujete, je relax v křesle s knížkou v ruce.

Vyšperkujte pergolu podle svého

Aby se vám ve vaší pergole žilo co nejlépe, je třeba ji zabydlet přesně podle vašeho gusta. Pokud máte v plánu pergolu obývat celoročně, dejte si při výběru zahradního nábytku pozor na to, aby nápor deště, sněhu i větru zvládl. Některé materiály totiž mají ve zvyku měnit svou barvu vlivem slunečního záření. Jiné se mohou zase třeba začít lámat. Nesmrtelný je v tomto směru hliník, jehož vlastnosti přinášejí samé klady. Vedle nešlápnete ani při volbě umělého ratanu. Poté, co vyberte ten nejvhodnější nábytek, který bude odpovídat vašemu využití a představám, bude už hračka zařídit zbytek pergoly tak, aby vám poskytla místo absolutní pohody.

Pergola u domu, nebo na zahradě?

Váháte, kam vlastně pergolu umístit? Možnosti jsou dvě. Pergola může buď navazovat na dům, a stát se tak prodloužením obytného prostoru, nebo může volně stát na zahradě. Obě varianty nabízí nespočet výhod. Zatímco díky pergole zakotvené do fasády domu může váš obývací pokoj s kuchyní volně přejít do venkovní části, oddělená pergola zase může působit jako oáza klidu v té části zahrady, kde vždy najdete ticho na odpočinek. Ať už zvolíte jakékoliv provedení i umístění pergoly, téhle investice určitě nebudete litovat. Příjemné chvíle na vaší zahradě jsou totiž přesně to, co si po dlouhém dni zasloužíte.