Spaní jako v bavlnce. Vyberte dětem postel snů

Vaši potomci potřebují ke zdravému růstu a pohodovému dětství kvalitní spánek. Ten jim zajistí dobrá postel. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší, které jsou k mání, navíc jsou i v módě. Pojďme si o nich říct víc.

Děti sice skoro nejvíc na světě nesnášejí, když je po večerce pošlete do hajan, ale děláte to pro jejich dobro. A děláte to správně. I tak je dobré myslet nejen na dobu, kterou vaše ratolesti stráví denně odpočinkem, ale i na kvalitní podmínky ke spaní. Momentálním trendem číslo jedna jsou světlé tóny, ideálně bílá postel.

Bílá barva je pozitivní a neutrální. Neruší dětský mozek před usínáním. Naopak dopřává tělu mladého člověka dostatek komfortu a pocitu bezpečí. Ani ve svitu dětských lampiček, které často barvou světla zkreslují, nepůsobí divoce a rušivě. Bílá postel je zkrátka dobrá volba. To mimochodem neplatí jen pro postele pro děti. Pokud potřebujete lůžko i pro sebe, bílá je dobrá volba.

Ušetřete místo patrovou postelí

Máte více dětí, které zatím mají společný pokojík? Pokud jim chcete zachovat maximální prostor pro hraní, vsaďte na patrovou postel. Patrové postele a palandy pro děti skýtají jedinečnou příležitost. Sourozenci se klidně můžou po týdnu střídat v tom, kdo bude spát nahoře a kdo dole. A přes den se určitě vrhnou na patrovou postel během svých her. Ještě lepší variantou je pak patrová postel s úložným prostorem.

Dětská fantazie netradiční uspořádání dvou lůžek dokáže hravě proměnit na nedobytnou tvrz indiánů nebo pirátskou loď. Takže se nebojte investovat do dětské patrové postele. Kromě podpory dětské fantazie a ušetření místa děti budou mít kvalitnější podmínky ke spánku. Prach se totiž v místnosti drží při zemi. Čím výš bude dítě ležet, tím méně prachu by se k němu mělo dostat.

Nezapomeňte, že dětské sny dokážou být neskutečně živé. Aby se vaše ratolesti nebály, potřebují v noci jistotu. Tu jim dodá například slabé nástěnné světlo. V úplné tmě vy se přece jen mohly děti bát.