Oprava a broušení betonové podlahy

Betonové podlahy. Na tento materiál narážíme všude od vnějších prostor po místnosti, kde je základem pro podlahu. Hodně dlouho byl ovšem tento materiál použit jen pro průmyslové haly, skladiště, sklepení a další nedomácké prostory. To se naštěstí časem. V dnešní době ho běžně najdeme i v domácnostech od běžných místností po části zahrad nebo garáže.

Nic z toho ale nemění skutečnost, že i beton potřebuje určitou výchozí kvalitu. A pokud se jí nedostává, vypadá výsledek dobře a pevně jen velmi krátkou dobu. Pak se dostaví první komplikace jako drobné praskliny, drolení malých kousků nebo pomalé odpadávání. Je svůdné nadhodit,  že oprava betonové podlahy si s tím přece poradí. No, ne vždy je to proveditelné, někdy je zkrátka lepší začít úplně od nuly a na novou podlahu použít maximálně několik kousků z původního betonu.

Kvalita je základ

Betonu v první řadě nesvědčí míchání nejrůznějších příměsí, které výsledek činí vysoce nespolehlivým. Dalším problémem je neodborné provedení přímo na místě. Oprava betonové podlahy, jež je po nějakém čase nevyhnutelná, je pak problematická až nemožná. Pravdou je, že i kvalitní beton si jednou za čas nějakou údržbu žádá, ačkoli je obecně považován za skoro nesmrtelný materiál.

Průzkum přímo na místě

Náš kvalifikovaný pracovník si po domluvě prohlédne konkrétní beton a podle úrovně jeho poškození stanoví další postup. Jedním z návrhů může být i komplet nový beton.

V závislosti na druhu betonu a jeho stavu existuje několik postupů oprav. Většinou jsou ve hře reparační hmoty, protože velmi dobře přilnou k původnímu materiálu. Celá oprava betonové podlahy může být nakonec poměrně jednoduchá. Jindy se použije například lehčí beton. Je vždy ovšem zcela zásadní, aby povrch byl naprosto čistý, čehož dosahujeme pomocí vysoce výkonných průmyslových vysavačů.

Oprava v procesu

Lehčí beton je vhodný v případě, že je v podlaze topení nebo dilatační spáry. Vede totiž výborně teplo a nezatěžuje tolik původní základ.

Může se stát, že i na jinak nenarušeném betonu se objeví betonový prach. Často to způsobuje přetěžování materiálu spojené s negativními přírodními vlivy. Oprava betonové podlahy pak zahrnuje penetraci povrchu pro odstranění prašnosti a přidání nové vrstvy.

Na závěr broušení a lesk

Broušení je součást procesu po opravách betonové podlahy každého typu. Všechny kroky vyžadují svůj čas a pečlivost, mají-li k něčemu být. Pokud je vše provedeno opravu důkladně, beton slouží dál a nevyžaduje vlastně žádné zásahy po dlouhé roky. Díky broušení navíc materiál ožije a zbaví se i roky zažrané špíny, kterou běžným postupem odstranit nelze.

Pokud bude chtít navíc lesk – broušení vede spíš k matu – pak nám to oznamte, je to samostatný krok.

Dotazy na cokoli

Jestli se chcete zeptat na cokoli dalšího nebo přímo domluvit prohlídku na msítě, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.