Inspirace do obývacího pokoje

Zařizujete či rekonstruujete obývací pokoj a hledáte inspiraci, jak si ho zařídit moderně? Přinášíme vám několik zajímavých trendů do interiéru. Načerpejte inspiraci a vytvořte si z vašeho bydlení místo, kde se budete cítit maximálně příjemně.

Přírodní materiály a struktury na nábytku

Příroda se vrací do interiéru a my tento trend milujeme! Zkombinujte ryze moderní materiály s těmi přírodními. Dřevo bylo, je a bude trendy. Nebojte se přirozených struktur dřeva. Masivní nábytek je vysoce kvalitní a vydrží vám roky. V obýváku by proto rozhodně neměly chybět stylové komody z masivu, případně celá obývací stěna.

Můžeme zvolit komodu, která se stane pomyslnou dominantou obývacího pokoje. Nebojíte-li se extravagance, pak máte šanci se vyřádit. Může to být komoda stojící na nožkách, s ozdobnými úchytky či barevnými detaily na dvířkách či šuplících. Chtějte něco extra a podívejte se na největší výběr komod z více jak 50 obchodů na jednom místě.

Do obývacího pokoje neodmyslitelně patří také konferenční stolky. Velkým trendem jsou konferenční stolky s výrazným letokruhem. Právě tato přírodní struktura zútulní interiér a vytvoří příjemnou atmosféru. Pokud zvolíte nábytek z masivu, užijete si nejen vysokou kvalitu, ale i nenahraditelnou vůni přírody.

Dalším trendy přírodním materiálem je samozřejmě kámen. Kámen může být zastoupen nejen na bytových doplňcích (např. květináče), ale třeba i na zmíněném konferenčním stolku.

Návrat k přírodě se projevuje i bohatou zelení v interiéru. Nebojte se květin! Zvolte květiny se zelenými plochými listy. Obklopte se stylovými klasickými květináči, stojany na květináče či závěsnými květináči. Ne nadarmo se říká, že květiny dělají domov domovem.

Zaměřeno na módní výstřelky

Při zařizování interiéru je velmi oblíbené vydat se cestou ryzího minimalismu a zařídit si obývák velmi střídmě. Aby to nebylo nuda, nejnovější trendy říkají ANO módním výstřelkům. Pořiďte si jeden dominantní výraznější prvek, který „rozbije“ fádní interiér.

Na mysli máme například luxusní křeslo. Trendy jsou křesla ušáky, vajíčka, závěsná houpací křesla, papasany či vyloženě designová křesla v extravagantním vzhledu. Co takhle takové křeslo ve tvaru ruky nebo boty? Velký výběr designových křesel najdete v nábytku XXXLutz. Křeslo samo o sobě nemusí být nijak zajímavé, ale může mít pouze zajímavou barvičku. Již jsme zmínili například petrolejovou, hořčicovou či vínovou.

Dalším výrazným prvkem může být například atypická lampa či designový konferenční stolek zajímavého designu. Bát se nemusíte ani obrazů a jiných dekorací na zeď.

Moderní barvy do interiéru

Paleta trendy barev do obývacího pokoje se rok od roku mění. Aktuálně můžeme vidět nástup zemitých barev doplněných o pastelové barvičky. Základ interiéru tvoří povětšinou odstíny hnědé či šedé. Upouští se od ledově bílých stěn, naopak se vrací do kurzu dokonce i tapety.

Jedna vytapetovaná stěna za pohovkou v obýváků pozvedne styl interiéru na vyšší úroveň. Tapet se rozhodně nemusíte bát! Je to skvělý způsob, jak dodat šmrnc interiéru. Jen je potřeba s rozvahou vybírat a předem si vizualizovat, jakým dojmem chcete, aby obývák působil.

Zvolte si tedy jednu základní barvu, která bude v obývacím pokoji nejvíce zastoupena. Dále si ujasněte výběr komplementárních barev, které se objeví na bytových doplňcích a dalších detailech.

Co se týče doplňkových barev, obrovským trendem zůstává modrá barva a její obměny. Krásně se bude vyjímat světle modrá, tyrkysová, ale také petrolejová. Bát se nemusíte ani žluté, oranžové nebo hořčicové barvy. Obrovský boom zažívá tzv. sage green neboli světle zelená. Jsou to krásné něžné barvy, které rozzáří interiér, ale zároveň nejsou nijak vtíravé či křiklavé.

Zvolte pár doplňků v těchto zábavnějších barvách. Krásně budou vypadat barevné záclony, křesla, pohovka nebo jen dekorační polštáře a textilie.

Kombinace minimalismu a útulnosti

Jak již jistě chápete, minimalismus není na ústupu, ale kombinujeme ho s útulností. Právě útulnosti docílíte volbou správných bytových doplňků a dekorací.

Textil je velmi praktickým doplňkem do obývacího pokoje. Zvolíte si barvu, do které budete obývák ladit, a následně nakoupíte textilní doplňky. Kdykoliv dostanete chuť obměnit interiér a změnit barvu, jednoduše textilie vyměníte.

Můžete je měnit nejen podle nálady, ale i třeba dle ročního období. Na jaře to budou veselé pastelové barvy, v létě zářivé barvičky, na podzim typické bordó, khaki, smaragdové a hořčicové odstíny a v zimě sladíte obývák do vánoční atmosféry.

Co se týče textilu, můžeme vám doporučit praktický přehoz přes pohovku. Díky přehozu bude sedací souprava uchráněna před možným znečištěním. Pokud máte malé děti či domácí zvířata, pak to zaručeně oceníte. Dále to jsou samozřejmě dekorační polštáře a povlaky na ně a dekorační koberečky.

Pro maximální útulnost můžete zvolit také závěsy do obýváku. Ty mohou buď elegantně splývat s interiérem, tedy zvolíte nevýraznou neutrální barvu, nebo naopak vyčnívat nějakou extravagantnější barvou.

Zařizování interiéru je zábava, tak si to užijte. Bohatě dekorujte, laďte jednotlivé kousky a nechte promluvit své alter ego. Minimalismus je krásný, ale není potřeba se vždy držet při zemi. Proto doufáme, že vás tento článek inspiroval pořídit si nějaký nový zajímavý kus do interiéru.