Kovové garnýže

Garnýže dotváří interiér každého okna. Existují v nejrůznějším provedení, a to nejčastěji dřevěné, kovové a plastové. Každé se hodí do jiného interiéru. Jiné budou vhodné na chaty, roubenky a jiné do panelových nebo rodinných domů.

Kovové garnýže jsou moderní, elegantní a patří mezi ty nejoblíbenější. Oknům dodávají zajímavý styl. Jsou odolné vůči vnějším vlivům a vydří celou řádku let. Vyrábějí se například v provedení mosaz, nikl nebo chrom. Kvalitní kovové garnýže jsou vyráběny z kvalitní oceli. Tudíž se jedná o opravdu kvalitní doplněk pro Vaše okno.

Jednoduchá montáž garnýže

Nevíte si rady jak novou garnýž namontovat? Existuje jednoduchý návod montáže, se kterou si poradí opravdu každý. Nejprve je nutné si rozměřit středy konzolí tak a označit místa pro otvory. Na předem označená místa se vyvrtají otvory pro hmoždinky o průměru 8 mm. Do těchto otvorů se poté naklepají. Šroubovákem se přidělá držák ke zdi. Do takovýchto upevněných držáků se vloží držáky tyčí a utáhnou šroubem. Tyče s kroužky se vloží do držáků tyčí a opět utáhnou všechny šrouby, nakonec se jen nasadí koncovky garnýže. Z nářadí je potřeba k montáži příklepová vrtačka, vidiový vrták, metr s tužkou a křížový šroubovák.

Teď už jen stačí popřemýšlet nad tím, zda se Vám hodí do interiéru kovové nebo dřevěné garnýže.